Kolagen rybi – jakie ma właściwości, jak go stosować, jak wybrać i jakie ma efekty?

Właściwie tylko jedna rzecz na świecie jest pewna – a jest nią upływający czas. Nie możemy w żaden sposób go zatrzymać, ale…na swój sposób możemy go spowolnić, przynajmniej w naszym ciele. Wraz z upływem czasu, nasz organizm nie jest już w stanie produkować takich ilości kolagenu jakie są mu potrzebne do zachowania elastycznej, młodej skóry czy też na przykład sprawnych stawów. Całe szczęście, możemy suplementować kolagen, a kolagen rybi (kolagen morski) uchodzi za ten najbardziej skuteczny ze wszystkich.

Kolagen rybi / kolagen morski – co to jest?

Kolagen rybi to białko, które w naszych ciała odpowiada za elastyczność skóry i funkcjonowanie stawów. Aktualnie za jego najlepsze źródło uchodzą ryby, które są bardzo bogatym źródłem kolagenu, a proces pozyskiwania kolagenu z ryb jest uznawany za wydajny i uzasadniony ekonomicznie (czego nie można powiedzieć o innych jego formach). Ryby rosną przez całe swoje życie, dlatego ich skóra musi szybko reagować na zmieniającą się masę, a dodatkowo szybciej regenerować się np. po urazach.

Kolagen morski uchodzi również za kolagen wysokiej jakości – jest to spowodowane tym, że jego wiązania chemiczne są rzadsze, przez co łatwiej rozpuszcza się on w wodzie, a w konsekwencji tego – łatwiej się przyswaja. Jest on również strukturalnie podobny do kolagenu ludzkiego.

Kolagen rybi jest pozyskiwany głównie ze szlachetnych ryb, takich jak tuńczyk, tołpyga, rekin żarłacz czy dorsz. Dodatkowo poprzez poddawanie ryb procesowi kwaśnej hydratacji eliminuje się z nich wszystkie cząsteczki, które mogą uchodzić za alergeny.

Kolagen rybi – w tabletkach, w kapsułkach, w proszku czy do picia?

Na rynku znajdziemy kolagen rybi w kilku formach – każda z nich wydaje się przystępna do spożycia. Są to odpowiednio:

– kolagen rybi w tabletkach – jest to kolagen dostępny w formie małych, wygodnych do połknięcia tabletek. Choć wchłania się troszeczkę wolniej niż kolagen do picia, to jednocześnie połykając tabletkę musimy ją popić, a jak wiadomo – woda ma dodatkowe działanie na stan naszej skóry;

– kolagen rybi w kapsułkach – jest to kolagen podobny do tego w tabletkach, jednak zamiast twardej tabletki zamknięty jest on w miękkiej kapsułce, zazwyczaj w postaci płynu czy oleju – co ma wpływ na szybsze jego przyswajanie;

– kolagen rybi w proszku / do picia – uchodzi za najbardziej popularny – są to suplementy diety z rybim kolagen w proszku, który rozpuszcza się w wodzie (albo np. w koktajlu owocowym) i pije.  Uchodzi on też za ten najbardziej przystępny, bowiem kolagen rybi w proszku zazwyczaj nie ma smaku i zapachu, dodatkowo szybko i łatwo się wchłania.

Kolagen rybi – spodziewane efekty:

Nie bez kozery kolagen nazywany jest białkiem młodości. Stanowi on bowiem podstawowy składnik skóry, kości, chrząstek, rogówki oka – czyli wszystkich elementów bardzo przydatnych w naszym codziennym funkcjonowaniu, a jednocześnie takich, które tracą swoje właściwości wraz z wiekiem (ze względu na niedobór kolagenu właśnie).

Efekty kolagenu możemy podzielić na:

– kolagen rybi – efekty na skórę – kolagen odpowiada ze ogólny stan naszej skóry. Ma wpływ na jej elastyczność, gładkość i jędrność. Stosowany razem z kwasem hialuronowym zapewnia skórze odpowiedni poziom nawilżenia. Również nasze włosy i paznokcie zyskają drugie życie dzięki kolagenowi. Obniży się również liczba zmarszczek, a proces ich powstawania będzie wolniejszy. Nasza cera będzie wyglądała promiennie i zdrowo.
– kolagen rybi – efekty na stawy –  w tym przypadku kolagen odpowiada za odpowiednią pracę naszych stawów i ich „nasmarowanie”. Odpowiednia suplementacja kolagenem może wpłynąć na pracę stawów, zlikwidować dolegliwości bólowe, przyspieszyć proces gojenia się ran czy regeneracji kości po złamaniach.

Kolagen rybi – skutki uboczne

Co do zasady kolagen rybi uchodzi za bezpieczny w stosowaniu, zwłaszcza jeśli przestrzegamy kilku prostych zasad. Bez wątpienia nie powinniśmy przekraczać jego maksymalnej dziennej dawki (4000 mg na dobę), powinniśmy też popić go większą ilością wody.

Najczęściej występującą niechcianą reakcją po stosowaniu kolagenu są wszelkiego rodzaju alergie – w tym przypadku należy natychmiast zatrzymać suplementację i skonsultować się z lekarzem.

Podobnie wygląda sprawa z suplementacją kolagenem w ciąży – powinna się ona odbywać pod kontrolą lekarza.

Kolagen rybi – opinie użytkowników

Kolagen rybi zbiera dobre opinie wśród stosujących:

„Dotychczas testowałam naprawdę różne produkty kolagenowe, zarówno kremy jak i suplementy pod każdą postacią – do picia, w tabletkach, czy kapsułkach. Mogę powiedzieć, że klasyczny kolagen rybi przynosi mi najlepsze efekty, a w połączeniu z witaminą C potrafi zdziałać naprawdę cuda!”

Anna, 38

„Od pewnego czasu zauważyłam, że moja skóra nie jest już tak jędrna jak dawniej. Posłuchałam koleżanki i rozpoczęłam suplementację kolagenem rybim. To była świetna decyzja! Chyba nawet ja nie spodziewałam się takich efektów – moja skóra nabrała elastyczności i sprężystości. Znowu jestem zadowolona z tego jak wyglądam!”

Karolina, 49

„Długo wahałem się czy spróbować suplementację kolagenem, ale odkąd zauważyłem, że moja skóra zaczyna tracić na elastyczności – spróbowałem. I nie żałuję, suplementację kolagenem rybim mogę polecić każdemu, w mojej opinii to świetne produkty!”

Adam, 51

Kolagen rybi – opinie lekarzy

„Kolagen jest jednym z najlepiej przebadanych składników kremów i suplementów. Efekty jego działania zostały potwierdzone przez wiele badań. Ponadto jego stosowanie jest bezpieczne, rzadko kiedy powoduje niechciane reakcje organizmu np. w postaci alergii”.

Kolagen rybi – cena

 

Przeanalizowaliśmy ceny większości produktów opartych o kolagen rybi, które są dostępne na rynki i ich ceny są bardzo zróżnicowane.

W zależności od jakości, a zwłaszcza formy przyswajania kolagenu, ceny mogą wahać się od kilkunastu do nawet 1000 złotych. Zazwyczaj kolagen rybi w tabletkach czy kapsułkach jest tańszy niż wszelkiego rodzaju żele kolagenowe czy tzw. czysty kolagen.

Kolagen rybi – jaki wybrać?

Całe szczęście, na rynku znajdziemy całą masę suplementów zawierających kolagen morski (ale nie tylko, znajdziemy również m.in. kolagen wegański), który uchodzi za taki o najwyższym poziomie przyswajalności. Jeśli decydujemy się na suplementacje kolagenu, warto sięgnąć po suplementy, które zawierają inne pierwiastki korzystne np. dla wyglądu naszej skóry – na rynku znajdziemy produkty z witaminą C czy kwasem hialuronowym. Witamina C wspiera tworzenie łańcuchów kolagenowych i jest niezbędna w procesie przyswajania kolagenu.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
O AUTORCE

Oficjalny Ambasador Marki S’ouvre i S’ouvre Professional w Salonach Kosmetycznych w Polsce

PRODUKTY SOUVRE
ZAREJESTRUJ SIĘ I UZYSKAJ RABAT 30% NA PRODUKTY SOUVRE
RECENT POSTS

Odkryj Sekret Młodej Skóry z Collagen Select! ​

Odmień swoją skórę z Collagen Select – kluczem do jędrności i redukcji zmarszczek. 

Odkryj młodość dzięki wyjątkowej formule.